czyli programowanie dla dzieci
Przez ostatnie miesiące – wszystkie klasy 4-6 uczyły się kodować. Korzystaliśmy m.in. ze strony scratch.mit.edu oraz kursów na code.org
Rok szkolny 2016/2017
Rozpoczęliśmy kolejny rok kodowania. Szkoła przystąpiła do IV edycji Mistrzów Kodowania.
W dniach od 15 do 23 października 2016 roku braliśmy udział w CodeWeek. Nasz Event to: „Jak zakodować sześć?”, w którym uczestnicy przygotowywali projekt w Scratchu z wykorzystaniem zdjęć przedstawiającymi szkołę i jej uczniów.
Kolejni młodzi programiści poznają sposoby tworzenia programów. najpierw na code.org, a następnie na scratch.mit.edu zdobywając certyfikaty.
Czerwiec 2016
Zakończyliśmy zajęcia w ramach Mistrzów Kodowania w roku szkolnym 2015/2016. Pamiątkowe dyplomy to prezent dla każdego uczestnika. Dziękuję za wykonane projekty, poświęcony czas i pozytywną energię. Mamy nadzieję kontynuować naszą wspólną pracę w przyszłym roku.
Maj 2016
Miła niespodzianka
Kwiecień 2016
Scratch Day to wydarzenie związane z promocją Scratch’a – a także młodzi ludzie, którzy kodują i tworzą z jego pomocą. Podczas Scratch Day, dzieci i dorośli zbierają się by dzielić się swoimi projektami oraz uczyć się od siebie nawzajem.
Marzec 2016
Luty 2016
W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu – druga bajka:
Styczeń 2016
Na czas ferii – bajka ku przestrodze:
Grudzień 2015
Cały czas programujemy. Obecnie animowane kartki świąteczne, np. z padającym śniegiem. A tymczasem nasi Przyjaciele z Mistrzów Kodowania (dorośli) także wykorzystali narzędzia scratch’a i zrobili Kalkulator kalorii na Wigilię. Przyjemnego liczenia!
Najpierw skupienie i powaga, a później radość i satysfakcja z wygranej oraz certyfikatu! Kolejne grypy uczniów z SP 6 w Ostrowie Wielkopolskim wzięły dzisiaj udział w Godzinie Kodowania. A wszystko w ramach projektu Mistrzowie Kodowania!
Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, każdy może zostać organizatorem Godziny Kodowania. Jednogodzinne samouczki są dostępne w ponad 40 językach. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Godzina kodowania jest dostępna dla wszystkich w wieku od 4 do 104 lat.
193,019 wydarzeń Hour of Code na całym świecie, 749 w Polsce.
Z radością informujemy, że za udział w Europejskim Tygodniu Kodowania 2015 otrzymaliśmy niespodziankę!
Listopad 2015
Mistrzowie z IV c
Kolejne zajęcia z programowania i nowe pomysły!
Październik 2015
Klasa IV c polubiła SCRATCH’a ze wzajemnością! Nie odpuszczają i działają! Programują aż miło. Najwięcej przyjemności sprawia granie w stworzone w SCRATCHU gry.
A na zajęciach dodatkowych robiliśmy dziś multimedialne kartki urodzinowe „ozdobione” dźwiękiem!
W ramach CodeWeek (czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania) uczniowie klasy Va przygotowali gry na bazie zabawy „Kotek łapie myszkę”. Każdy wykazał się pomysłowością i dużą wyobraźnią.
Kodowanie pomaga w rozwijaniu logicznego myślenia i pamięci, a zajęcia odbywają się w atmosferze zabawy oraz wzajemnego rozwiązywania problemów programistycznych.
Oficjalna strona codeweek.org.pl
Wrzesień 2015
Początki nie były łatwe, ale wszyscy szybko oswoili się z językiem Scretch’a.