DZIAŁANIA

Wrzesień to dla SU bardzo pracowity miesiąc. Uczniowie dopiero zaczynają wdrażać się w zadania przeznaczone na nowy rok szkolny. By SU mógł funkcjonować trzeba przeprowadzić wybory do samorządów klasowych, a następnie wybrać opiekunów Samorządu. No i oczywiście zaplanować pracę. Trzeba przyznać, że bardzo sprawnie udało się wszystkie te zadania zrealizować. Opiekunami SU na najbliższe dwa lata zostali: p. Paweł Zadka, p. Ewa Wasielewska, p. Teresa Zadka.

WYBORY DO SU
Ponieważ w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie mają wybierać opiekunów SU postanowiliśmy wybory na przewodniczącego i zastępców przeprowadzić trochę wcześniej, tzn. w czerwcu 2015r.
Zadania przewodniczącego oraz zastępców wypełniają każdorazowo uczniowie klas szóstych, stąd to piątoklasiści stanęli do rywalizacji, aby ubiegać się o w/w funkcje.
Dnia 19.06.2015r w naszej szkole odbyły się więc wybory. Poprzedzone zostały one mitingiem wyborczym podczas którego kandydaci do Samorządu mieli możliwość przedstawienia siebie oraz swoich programów kolegom i koleżankom z klas III-V. Przygotowali również plakaty wyborcze, które umieszczone zostały w holu szkoły. Za przygotowanie i przeprowadzenie wyborów odpowiedzialny był sztab wyborczy w skład którego weszli uczniowie kl. VI a i b. Dnia 23.06.2015 r. podczas apelu przewodnicząca sztabu przedstawiła wyniki wyborów. Nowym przewodniczącym szkoły został Sebastian Skrobański, uczeń klasy V b , a jego zastępcami Nicola Jaruzel i Bartosz Jasiński – uczniowie z tej samej klasy.
Nowo wybranym przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego gratulujemy
i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

20151215_110435   Wybory SU

Wybory SU (2)  Wybory Opiekunów (2)

Dyskoteki szkolne
Dzięki działaniom Samorządu Uczniowskiego, uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w dyskotekach szkolnych. Jako pierwsza odbyła się dyskoteka z okazji dnia chłopca, następnie zorganizowano dyskotekę andrzejkową. Nie obyło się również bez dyskoteki na zakończenie karnawału. Ale to nie wszystko! Zaraz po nowym roku, dzięki staraniom Rady Rodziców odbył się w naszej szkole bal karnawałowy prowadzony przez wodzireja. Wszystkie te wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowanie ze struny uczniów, a dobra zabawa w gronie kolegów i koleżanek sprawiła im mnóstwo radości.

 Dyskoteka Dzień chłopca (2)  Dyskoteka dzień chłopca (3)
Dyskoteka Dzień Chłopca  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 

Śniadanie daje moc
8 listopada w całej Europie obchodzi się Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
W związku z tym w polskich szkołach już od pięciu lat prowadzona jest akcja ŚNIADANIE DAJE MOC, która ma na celu przekonanie uczniów, że pierwszy posiłek w ciągu dnia jest bardzo ważny dla naszego zdrowia i samopoczucia. Nasza szkoła ponownie włączyła się do tej godnej polecenia inicjatywy. Dzięki temu, że akcję tą przeprowadziliśmy przy współpracy ze szkolnym kołem kulinarnym wypadła nam ona naprawdę „smacznie ”
Uczniowie klas IV b i V b pod opieką pani Katarzyny Bednarczyk przygotowywali w szkolnej kuchni smaczne, a przede wszystkim zdrowe i pożywne kanapki. Takiego połączenia pięknych kolorów i zachęcających zapachów w naszej stołówce dawno nie było! Dzieci przygotowały między innymi kanapki z serem, warzywami, oraz różnorodnymi pastami: jajeczną, rybnymi, serowymi, z awokado, a ponadto koreczki owocowe i warzywne.
Kiedy wszystko było już gotowe przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się do klas, aby przedstawić prezentację multimedialną, z której można się było dowiedzieć dlaczego jedzenie śniadania jest takie ważne oraz z jakich składników powinien się składać ten wyjątkowy posiłek. Następnie zaprezentowali swoją propozycję śniadaniowego menu oraz poczęstowali wszystkich tym, co przygotowali.
W tym roku bez wątpienia ponownie udowodniliśmy, że zdrowe śniadanie nie musi być nudne! Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy też wiele osób do samodzielnych kulinarnych poszukiwań oraz dbania o swoje zdrowie poprzez jedzenie zdrowego śniadania.

Śniadanie daje moc (2)  Śniadanie daje moc (3)

Śniadanie daje moc (4)  śniadanie daje moc

Ponadto przedstawiciele SU przygotowali życzenia dla pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz świąt Bożego Narodzenia. Został także zorganizowany kiermasz świąteczny, na którym były sprzedawane, przyniesione przez uczniów i rodziców, świąteczne ozdoby. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na dofinansowanie dyskotek szkolnych i nagród, dla ich uczestników, w konkursach.
Nie zapomnieliśmy także o naszych czworonożnych przyjaciołach i wzięliśmy udział
w akcji pod hasłem „Pomóż zwierzakom przetrwać zimę”. Polegała ona na zbiórce karmy, kocy, misek dla schroniska dla zwierząt w Wysocku Wielkim. Tutaj serdeczne podziękowania dla Bartosza Jasińskiego oraz jego mamy za dostarczenie zebranych rzeczy do schroniska.

Comments are closed.