Obszar 5

POZALEKCYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE

Rowerem przez świat, czyli jak zdrowo spędzić weekend.

W sobotę 21 września 2013 roku klasa V a aktywnie włączyła się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Uczniowie pod opieką nauczycieli postanowili bowiem wykorzystać swoje nowo zdobyte karty rowerowe i wyruszyć w 15 km podróż, która wiodła wzdłuż wiejskich krajobrazów, pól kukurydzy i przydrożnych drzew.

W trakcie postoju była także okazja nie tylko na podjadanie przygotowanych przez rodziców smakołyków, ale także wesołe gonitwy i zabawy. Na mecie, która znajdowała się na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 uczniowie otrzymali pamiątkowe rajdowe plakietki i słodki poczęstunek.

Pierwsza wspólna wycieczka rowerowa klasy V a była niezwykle udana, bowiem wszyscy spędzili przyjemnie czas zdrowo i na wesoło.

Po zdrowie do lasu.

W piękny jesienny poranek, 25 września 2013 roku, uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Gołuchowa, aby wśród zieleni, śpiewu ptaków i w aurze otaczającej przyrody nabrać sił do pracy w nowym roku szkolnym.

Ogromny park sprzyjał igraszkom na świeżym powietrzu i sportowym zabawom. Dzieci przy okazji wzięły udział w warsztatach zdobienia drewna w ramach współpracy z Muzeum Kultury Leśnej w Gołuchowie.

 Rajd – Marzanna 2014 >>>

 

Comments are closed.