Gry i zabawy sportowe w SP 9

Uczniowie klasy Ic rozpoczęli aktywnie i na sportowo ferie zimowe, skorzystali bowiem z zaproszenia ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskimi i w poniedziałkowy poranek 16 lutego 2015r. wzięli udział w grach i zabawach z piłkami EDUBAL pod hasłem „Ferie na sportowo bezpiecznie i zdrowo”. Do sportowych zmagań oprócz uczniów naszej szkoły stanęli również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 11.
Młodzi sportowcy musieli zmierzyć się w następujących konkurencjach: wyścig z piłkami, prowadzenie piłki kijem hokejowym, skoki z piłką między kolanami, ale również musieli wykazać się znajomością alfabetu układając odpowiednie hasło oraz cyfr dobierając wynik do działania matematycznego.
Wszyscy uczestnicy walczyli z wielkim zapałem i wolą zwycięstwa. Jednak nie zwycięstwo było najważniejsze. Rozgrywki były świetną zabawą, szkołą współzawodnictwa sportowego, nauką zasad gry fair play oraz sposobem propagowania zdrowego stylu życia i czynnego uprawiania sportu.

Po zmaganiach sportowych na dzieci czekały zasłużone upominki, napoje oraz słodycze.

DSC_0334 DSC_0360

DSC_0353 DSC_0351

Comments are closed.