„PoczytajMy”  w przedszkolu

20161108_131740We wtorek 8 listopada po raz kolejny grupa uczniów naszej szkoły działających w klubie czytelniczym „PoczytajMy” spotkała się z przedszkolakami – grupą „Poziomki” Przedszkola nr 2. Podczas spotkaniu uczennice naszej szkoły czytały dzieciom zabawne wiersze Aleksandra Fredry i Juliana Tuwima. Kiedy jedna osoba czytała, pozostałe przedstawiały utwór w formie pantomimy. Przedszkolakom taka forma przedstawiania utworów bardzo przypadła do gustu, gdyż oprócz słuchania mogli wykorzystać inne zmysły. Doskonale widać to było po zakończeniu prezentacji, nie mieli oni żadnych trudności z odpowiedziami na pytania  dotyczące prezentowanych wierszy.

W dalszej części spotkania  nasze uczennice rozdały młodszym kolegom i koleżankom ilustracje na temat czytanych utworów  do uzupełnienia brakującego elementu i pokolorowania. Podczas tego etapu przedszkolaki chętnie dzielili sie wrażeniami co się im najbardziej podobało. Ponieważ wytworzyła się bardzo miła atmosfera, dziewczyny już planują kolejne spotkania do czego ich gorąco zachęcam.

Bardzo serdecznie dziękuję Kamili Maciejewskiej, Carmen Przygodzie, Julii Suskiej  oraz Anastazji Janik, Liwii Mańkowskiej i Oldze Michurze za zaangażowanie w przygotowanie tego spotkania.

Relacja i zdjęcia: W. Płóciennik

 

Posted in WYDARZENIA | Możliwość komentowania „PoczytajMy”  w przedszkolu została wyłączona

Comments are closed.