„Droga, którą idę…”, czyli uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Dnia 27 czerwca 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 uroczyście pożegnali rok szkolny, a szóstoklasiści szkołę.
Najwcześniej zrobili to uczniowie klas I-III, następnie starsi, czyli klasy IV-V, by w końcu nadszedł czas na klasy szóste, bo to oni definitywnie rozstali się z naszą szkołą.
Dyrektor Anna Galant wręczyła nagrody i świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami w nauce i zachowaniu.
Rodzice otrzymali z rąk dyrektora szkoły listy gratulacyjne i podziękowania za okazane dobro i wszelką pomoc dla szkoły.
Nagrodzono również chorążych i asystę pocztu sztandarowego, który godnie reprezentował naszą szkołę w uroczystościach szkolnych i miejskich. Podczas akademii nastąpiło także przekazanie sztandaru uczniom klas piątych. Na uroczystości nie zabrało również przedstawicieli władz samorządowych w osobach: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej p. Lech Gorski oraz Przewodniczący Rady Osiedla Zębców-Zacisze p. Maciej Szmaj.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów klasy IIIb dla klas I-III pod kierunkiem wychowawczyni Anny Barczak oraz taniec dziewczynek z klasy Ib pod opieką p. Anny Kobylańskiej. Część artystyczna dla klas IV-VI rozpoczęły tańcem nowoczesnym dziewczęta z koła tanecznego prowadzonego przez p. Renatę Matuszewską. Następnym punktem programu było przedstawienie przygotowane przez klasę IVb o szkolnych perypetiach niesfornego Jasia.

Uczniowie klas szóstych programem artystycznym wyreżyserowanym przez pp. wychowawczynie Teresę Zadkę i Hannę Paszkowiak podziękowali, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i rodzicom za trud włożony w ich wychowanie.
Podczas występu z humorem wypowiadali ważne i śmieszne wydarzenia związane z pobytem w szkole podstawowej. Ich dopełnieniem były wesołe piosenki z repertuaru Czerwonych Gitar. Wszystkim obecnym przedstawienie bardzo się podobało. Było piękne, wesołe i wzruszające.
…Nic dwa razy się nie zdarza.. – na koniec tymi słowami zaczerpniętymi z wiersza Wisławy Szymborskiej Pani Anna Galant – dyrektor szkoły zachęciła uczniów do tego, aby mądrze i dobrze korzystali z życia.

rel.: W. Płóciennik, fot.: J. Bakalarek, R. Leszczyński

Posted in UROCZYSTOŚCI, WYDARZENIA | Możliwość komentowania „Droga, którą idę…”, czyli uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 została wyłączona

Comments are closed.