„Mikrokosmos”

Nasza szkoła  przystąpiła do projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół” prowadzonego przez Telewizję Polską.

Głównym celem tego nowatorskiego projektu jest wzbogacenie i urozmaicenie zajęć lekcyjnych, edukacja artystyczna i pobudzanie nawyku korzystania z życia kulturalnego wśród uczniów. Młodzi odbiorcy sztuki  mają możliwość zetknięcia się z magią teatru „na żywo”.

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu szkoły w urządzenia takie jak komputery, projektory czy tablice interaktywne w każdej klasie uczniowie mogą uczestniczyć w takich projektach. Ta telewizyjna inicjatywa wykorzystuje właśnie nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką do młodej widowni.

Przedstawienia grane „na żywo” oglądają w tym samym czasie uczniowie wielu polskich szkół.

 Dnia 07.10.2013r. nasza szkoła uczestniczyła już po raz trzeci w przedstawieniu teatralnym za pośrednictwem  kodowanej transmisji internetowej. Tym razem było to przedstawienie pt. „Mikrokosmos”. „Calineczka” H. Ch. Andersena była tu pretekstem do zderzenie się z podobnymi wątkami, ale na zasadach, które dyktuje w opowieści bohater ciekawy świata, silny, zdecydowany i dążący do tego, by być sobą i czuć się wolnym. Przedstawienie prezentował Wrocławski Teatr Pantomiczny im. H. Tomaszewskiego.

Dzieci kochają teatr, dlatego chętnie i z dużym zaangażowaniem biorą udział w projekcie i spotkaniach z teatrem „na żywo”.

          calineczka3 calineczka2 calineczka1 

rel.: A. Wojciechowska, fot.:A. Kobylańska

Comments are closed.