Zabawa w teatr.

teatr1W naszej szkole grupa uczniów klas 1-3 uczestniczy w zajęciach teatralnych organizowanych w ramach projektu systemowego „Od dziś pracuję na swój sukces”. Zajęcia te pomagają dzieciom nie tylko rozszerzać swoje umiejętności, ale także rozwijać zainteresowania, uzdolnienia i pasje. Teatr wspomaga rozwój osobowości, aktywności i twórczości oraz umacnia wiarę w siebie. Sprawia, że stajemy się bardziej otwarci na świat i ludzi.

Podczas zajęć inscenizowaliśmy, przedstawialiśmy różne gry dramowe, recytacje, bawiliśmy się w aktorów, ale również w scenarzystów i reżyserów. W trakcie spotkań uczestnicy sprawdzali i rozwijali swoje umiejętności aktorskie, literackie, plastyczne, wokalne i organizacyjne. Nauczyli się współpracy w zespole.

Na zakończenie pracy teatralnej w tym roku szkolnym 13 czerwca 2013r. zaprosiliśmy uczniów klas 1-6, nauczycieli i rodziców młodych aktorów na przedstawienie pt. „Sen o książkach”. Tematyka przedstawienia inspirowana była obchodami Dnia Książki. Zajrzeliśmy do naszej szkolnej biblioteki, gdzie pani Wiesia Płóciennik pomogła nam znaleźć odpowiedni scenariusz. Potem, jak przystało na prawdziwych aktorów, zajęliśmy się podziałem ról, nauką tekstu, próbami, scenerią, muzyką i całą oprawą spotkania. W drugiej części wszyscy uczestnicy zajęć teatralnych śpiewali piosenki i recytowali wiersze znanych polskich autorów.

Wszyscy wyglądali pięknie, gdyż w przygotowanie strojów zaangażowali się nasi kochani rodzice.

Spotkanie wypadło wspaniale, a na zakończenie chwyciliśmy się za ręce i zaśpiewaliśmy piosenkę „Zawsze razem”, by po wakacjach właśnie razem znowu się spotkać, uczyć, bawić, pracować.

Po przedstawieniu były wspólne rozmowy, dyskusje, próby oceny występów i gratulacje. Opinie rodziców, nauczycieli i innych dzieci zaproszonych na występy uczniów dały nam satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Ucieszyliśmy się, że wszystko wypadło dobrze, a nasza praca przyniosła oczekiwany efekt. Zadowolenie widzów napełniło nas radością i nadzieją, że to, co robimy ma naprawdę sens.

teatr2 teatr3 teatr4 teatr5 teatr6 teatr7 teatr8 teatr9 teatr10 teatr11 teatr12 teatr13 teatr14 teatr15 teatr16 teatr17 teatr18 teatr19 teatr20 teatr21

rel.: A. Wojciechowska,opiekun zajęć teatralnych

fot.: A. Wojciechowska i U. Szczepaniak

 

Comments are closed.