Zabawa w teatr – rok szkolny 2013/2014

zwierzaki13W naszej szkole grupa uczniów klas 1-3, pod opieką p.Agnieszki Wojciechowskiej, uczestniczy w zajęciach teatralnych organizowanych w ramach projektu systemowego „Od dziś pracuję na swój sukces”. Zajęcia te pomagają dzieciom nie tylko rozszerzać swoje umiejętności, ale także rozwijać zainteresowania, uzdolnienia i pasje. Teatr wspomaga rozwój osobowości, aktywności i twórczości oraz umacnia wiarę w siebie. Sprawia, że stajemy się bardziej otwarci na świat i ludzi.

Podczas zajęć inscenizowaliśmy, przedstawialiśmy różne gry dramowe, recytacje, bawiliśmy się w aktorów, ale również w scenarzystów i reżyserów. W trakcie spotkań uczestnicy sprawdzali i rozwijali swoje umiejętności aktorskie, literackie, plastyczne, wokalne i organizacyjne. Nauczyli się współpracy w zespole.

Na zakończenie pracy teatralnej kolejnych grup, 31 października 2013r., zaprosiliśmy uczniów klas 1-4, nauczycieli i rodziców młodych aktorów na przedstawienie pt. „Dzieci opiekunami zwierząt”. Tematyka przedstawienia inspirowana była codzienną przyjaźnią człowieka i zwierzaka – domowego pupila. Każde dziecko chciałoby mieć w domu zwierzątko, a jeśli już je ma, to co dalej. Właśnie to przedstawienie przybliżyło uczniom ten radosny problem.

zwierzaki16A więc wybraliśmy odpowiedni scenariusz, podzieliliśmy role, nauczyliśmy się tekstów i przygotowaliśmy muzykę. Potem były już próby, sceneria i cała oprawa spotkania. W drugiej części odbyło się spotkanie z lekarzem weterynarii, p. Katarzyną Świtałą, która omówiła sprawę opieki nad zwierzakami w praktyczny sposób, bo na tym spotkaniu byli też prawdziwi bohaterowie – dwa psy i kot.

Po przedstawieniu były wspólne rozmowy, dyskusje, próby oceny występów i gratulacje. Opinie rodziców, nauczycieli i innych dzieci zaproszonych na występy uczniów dały nam satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Ucieszyliśmy się, że wszystko wypadło dobrze, a nasza praca przyniosła oczekiwany efekt. Zadowolenie małych widzów napełniło nas radością i nadzieją, że to, co robimy ma naprawdę sens.

zwierzaki1 zwierzaki15zwierzaki14zwierzaki12

zwierzaki2zwierzaki9zwierzaki8zwierzaki6

zwierzaki5zwierzaki7zwierzaki4zwierzaki3

rel.: A. Wojciechowska,opiekun zajęć teatralnych; fot.: A. Barczak,  A. Wojciechowska

Comments are closed.