Ulubiona książka mojego dzieciństwa

20161102_145039W bibliotece szkolnej od połowy października można było obejrzeć wystawę ulubionych książek z dzieciństwa nauczycieli  naszej szkoły. Wśród ulubionych pozycji znalazły się między innymi: Kot w butach, Apolejka i jej osiołek M. Kruger, Cudaczek Wyśmiewaczek J. Duszyńskiej, Wiersze Brzechwy oraz Fredry, Dzieci z Bullerbyn A. Lindgren –  ulubiona książka kilku nauczycieli, Niewiarygodne przygody Marka Piegusa autorstwa E. Niziurskiego, Plama na złotej puszczy B. Mrówczyńskiego, Tajemniczy ogród F.H. Burett, Paziowie króla Zygmunta A. Domańskiej, Królewna Śnieżka, Bajki Słowian Zachodnich, a nawet elementarz M. Falskiego – propozycja jednego z rodziców.

Przez prawie miesiąc uczniowie z ciekawością oglądali przyniesione przez nauczycieli książki. Niektóre z nich czytali na miejscu, inne były czytane dzieciom podczas licznych spotkań w  bibliotece, a jeszcze inne były pretekstem do wypożyczenia takiego samego tytułu z biblioteki szkolnej.

Serdecznie dziękuję nauczycielom, którzy zechcieli podzielić się ulubioną książką z dzieciństwa, by w  ten szczególny  i zarazem  osobisty  sposób włączyć się promocję czytelnictwa w naszej szkole. kto jeszcze nie zapoznał się z wystawą zapraszam do połowy listopada br. do biblioteki szkolnej.

rel. i zdj. W. Płóciennik

Posted in WYDARZENIA | Możliwość komentowania Ulubiona książka mojego dzieciństwa została wyłączona

Comments are closed.