Bieg Republiki Ostrowskiej

wp_20161023_10_45_45_pro W niedzielę 23 października 2016 r. odbył się 54 Bieg Republiki Ostrowskiej. Już od wczesnych godzin rannych Rynek naszego miasta zmienił się w arenę sportową. W tegorocznej imprezie wzięła udział rekordowa liczba biegaczy. Uczniowie naszej szkoły również licznie przybyli na te zawody.

Pierwsze odbyły się biegi młodzieżowe w poszczególnych kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Trasa przebiegała głównymi ulicami naszego miasta, a dystans wynosił 600 metrów. Każdy zawodnik, który ukończył bieg, otrzymał medal, a najlepsi – puchary.

O godzinie 10:00 na starcie stanęły dziewczęta z rocznika 2007. Nasze zawodniczki spisały się rewelacyjnie, bowiem Amelia Grzegorowska jako pierwsza przekroczyła linię mety i stanęła na najwyższym podium. W nagrodę otrzymała puchar z rąk Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu pani Jolanty Maćkowiak. Bardzo dobry wynik uzyskała także Aleksandra Lewek, zajmując czwarte miejsce.

Doceniamy również zaangażowanie pozostałych zawodników, którzy dali rodzicom, nauczycielom i kibicującym mnóstwo niesamowitych emocji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu i życzymy dalszych sportowych osiągnięć!

Relacja i zdjęcia: R. Matuszewska

Posted in SPORT | Możliwość komentowania Bieg Republiki Ostrowskiej została wyłączona