W krainie serów

20161102_1002312 listopada 2016 roku klasa VI b wraz z opiekunkami p. H. Kurczabą i p. A. Szymczak wybrała się do Mleczarni „LAZUR” w Nowych Skalmierzycach. Zwiedzanie mleczarni zaczęło się od obejrzenia filmu dotyczącego historii firmy oraz procesu produkcji serów pleśniowych. Żeby umilić nam projekcję filmu, w sali czekał na nas poczęstunek w postaci kwadracików serowych oraz napojów.

Następnie mieliśmy okazję do obejrzenia procesu produkcji serów pleśniowych na żywo. Dowiedzieliśmy się, że od 2010 roku cała produkcja jest w pełni zmechanizowana. Do obsługi maszyn potrzebna jest tylko jedna osoba. Od wlania mleka do specjalnej 45 metrowej wanny aż do otrzymania uformowanych serów mijają 4 godziny. Ser następnie musi dojrzewać kilka tygodni, żeby można było go zjeść.

Na koniec zwiedzania każdy uczestnik wycieczki otrzymał prezent w postaci torebki z serem pleśniowym, firmowym notesem i długopisem oraz zestawem przepisów z użyciem serów. My w zamian podarowaliśmy mleczarni oprawione w ramkę podziękowania.

Wycieczka była bardzo udana i wszyscy wróciliśmy zadowoleni i z uśmiechami na twarzy.

Specjalne podziękowania należą się pani Joannie Misiek, mamie naszej uczennicy, dzięki której mieliśmy możliwość zwiedzenia mleczarni.

Zdjęcia i relacja: Honorata Kurczaba

 

 

Posted in WYCIECZKI | Możliwość komentowania W krainie serów została wyłączona

Comments are closed.