„Ekstra Talent”

15_et_lech-poznanW piątek 28.10.2016 uczniowie klasy V i IV mieli okazję wystąpić turnieju piłki nożnej „Ekstra Talent”. Organizatorem turnieju byli: Ekstraklasa S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz KKS Lech Poznań. Turniej rozgrywany był na obiektach Akademii Lecha Poznań we Wronkach. Taki wyjazd nie był by możliwy gdyby nie współpraca szkoły z lokalnym klubem piłki nożnej. Podczas turnieju naszą szkołę reprezentowali chłopcy zrzeszeni w klubie KUKS Zębców „Szóstka”, a zarząd klubu pokrył wszystkie koszty związane z organizacją tego wyjazdu.

Oprócz rywalizacji sportowej na boisku, chłopcy zostali poddani również testom sprawności fizycznej, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, które jest w trakcie tworzenia Narodowej Bazy Talentów. Testy te składały się z trzech prób sprawnościowych: wytrzymałościowego biegu wahadłowego, biegu 10 x 5m oraz zwisu na drążku na ugiętych ramionach.

Rozgrywki piłkarskie zakończyliśmy na fazie grupowej, nie przechodząc do dalszej części turnieju. Można było odnieść wrażenie, że chłopcy są mocno zestresowani udziałem w takiej imprezie, co przełożyło się na słabszą dyspozycję sportową całego zespołu.

Udział w tak wielkim przedsięwzięciu był dla naszych uczniów ogromnym przeżyciem. Mieli oni okazję zobaczyć obiekty na których na co dzień trenują zawodnicy Akademii Lecha Poznań, na których wielokrotnie swoje zgrupowania miała też Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej. Można było również spotkać się z zawodnikami pierwszego zespołu Lecha Poznań, Tomaszem Kędziorą oraz Janem Bednarkiem. Obecny był również Rafał Ulatowski – trener, który pracował już z kilkoma klubami na poziomie Ekstraklasy oraz jako asystent Leo Beenhakkera w Reprezentacji Polski. Chłopcy mieli okazję otrzymać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Relacja i zdjęcia: P. Zadka

Posted in SPORT | Możliwość komentowania „Ekstra Talent” została wyłączona

Comments are closed.