Projekt Postcrossing

20161024_141307W ramach współpracy międzynarodowej klasy IV, V i VI wzięły udział w projekcie POSTCROSSING, który polega na wymianie pocztówek z osobami z różnych zakątków świata. Uczniowie bardzo zaangażowali się w to działanie i niektórzy z nich wysłali nawet po kilka pocztówek. Projekt realizowany jest pod okiem szkolnych anglistek: p. Darii Czubakowskiej, p.Honoraty Kurczaby i p. Aleksandry Szymczak

Celem tego projektu jest możliwość otrzymywania pocztówek z całego świata całkowicie za darmo. No, prawie za darmo! Główna zasada to: jeśli wyślesz pocztówkę, otrzymasz co najmniej jedną w zamian od losowo wybranego Postcrossera z jakiegoś zakątka świata.

Dzięki projektowi uczniowie mają możliwość ćwiczenia umiejętności językowych oraz umiejętności pisania prawdziwych pocztówek, co w dzisiejszych czasach odchodzi już do lamusa. W dobie internetu i telefonów komórkowych większość wiadomości otrzymujemy już droga elektroniczną. Dlatego też będzie nam miło, jeśli dostaniemy pocztówki zwykłą pocztą.

Relacja: Honorata Kurczaba

Zdjęcia: Honorata Kurczaba, Aleksandra Szymczak

Posted in WYDARZENIA | Możliwość komentowania Projekt Postcrossing została wyłączona

Comments are closed.