VI Ostrowski Dzień Recyklingu

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW piątek 10 czerwca 2016 r. odbył się VI Ostrowski Dzień Recyklingu na terenie Kompleksu Rekreacyjnego „Piaski – Szczygliczka” w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystego otwarcia dokonała zastępca prezydenta Pani Ewa Matecka. Podczas imprezy uczniowie SP7 przygotowali ekologiczny program artystyczny. Przedsięwzięciu towarzyszył również heppening „Rower Pomaga”.
Naszą szkołę prezentowała klasa IIIa oraz laureaci konkursu „Listy do Ziemi” pod opieką p. Agnieszki Prajzner, Pauli Maćkowiak i Izabeli Rokickiej. Reprezentacja klasy trzeciej brała udział w punktowanych konkurencjach, w których musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony środowiska, umiejętnością układania puzzli, rozwiązywania ekologicznych kalamburów oraz nawlekania nakrętek. Pozostali uczniowie uczestniczyli w eko-krzyżówkach, eko-puzzlach oraz grach i zabawach przygotowanych  przez Fundację Ekologiczną Arka, Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego oraz Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A.

Podczas imprezy odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu „Listy dla Ziemi”.

Laureatami z naszej szkoły zostali:

– w kategorii klas I – III:

I miejsce: Jakub Marciniak IIc

II miejsce: Franciszek Kotlicki IIb

III miejsce: Amelia Marszałek IIc

Wyróżnienia: Jakub Bestry IIb , Magdalena Kubik IIb, Kaja Drowaczyńska IIb, Zuzanna Torba IIc,

– w kategorii klas IV – VI:

I miejsce: Magdalena Woźniak VIb

II miejsce: Eliza Mentel Va

III miejsce: Jagoda Jóźwiak Va

Wyróżnienia: Kamila Kubik VIb, Emilia Urbaniak VIb, Cezary Jóźwiak IVc, Oskar Majchrzak IVa

Zwycięzcy konkursu otrzymali piękne dyplomy, gry ekologiczne i nagrody książkowe.

Posted in KONKURSY, WYDARZENIA | Możliwość komentowania VI Ostrowski Dzień Recyklingu została wyłączona

Comments are closed.