„Warto żyć zdrowo” – już po raz siódmy !

Dnia 24 kwietnia 2014 r. odbył się już po raz siódmy w naszej szkole  – Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu. W turnieju wzięli udział uczniowie klas trzecich z ostrowskich szkół podstawowych. Głównym celem przedsięwzięcia  było propagowanie zdrowego stylu życia i wiedzy prozdrowotnej, uwrażliwienie na zdrowotne potrzeby swoje i innych oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie.

Turniej uroczyście otworzyła pani dyrektor Anna Galant.

Wykonanie zadań oceniała komisja w składzie: p. Kazimiera Marczak z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim, pani pielęgniarka Irena Huk  oraz panie Ewa Portasiak-Włodarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 13 i Beata Grzęda ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Zwycięzcą turnieju został zespół ze Szkoły Podstawowej nr 13 w składzie: Nadia Wojciechowska, Luiza Rant i Kacper Michalski. Drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w składzie: Aleksandra Kaźmierczak, Aleksandra Błaszczyk i Wiktoria Kaczmarek, a trzecie miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie: Julia Sieradzka, Mateusz Luciński i Wojciech Górecki.

Uroczystego podsumowania turnieju dokonała dyrektor szkoły Anna Galant, która wręczyła laureatom nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim.

Uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrowie Wielkopolskim.

Turniej przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji i był okazją do świetnej zabawy. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję wykazana się wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Organizatorzy Turnieju są przekonani, że takie działania przyczyniają się do bardziej świadomego dbania o zdrowie własne i innych.

rel. i fot.: I. Dembińska – Rokicka

Posted in KONKURSY | Możliwość komentowania „Warto żyć zdrowo” – już po raz siódmy ! została wyłączona

Comments are closed.