Z ekologią za pan brat…

       OLYMPUS DIGITAL CAMERAW piątek 4 października 2013 r. uczniowie klasy VI a oraz Maksym Mistewicz z kl. VI b wraz z opiekunami spędzili kilka godzin w ośrodku Piaski Szczygliczka na podsumowaniu konkursu ,,EKOLOGICZNY OSTROWIANIN’’. Organizatorem konkursu był Miejski Zakład Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim w ramach projektu edukacyjno- ekologicznego i przedsięwzięcia współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.         

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMaksym MOLYMPUS DIGITAL CAMERAistewicz  za swoją pracę plastyczną pt. „Miodek i Miodka” w ramach projektu ,,EKOSTART – czyli zobacz życie pszczół”  zdobył zaszczytne I miejsce i cenną nagrodę – konsolę do gier.

W ubiegłorocznych eliminacjach klasa 6a zakwalifikowała się do finału, zdobywając cenne 3 punkty. Teraz wraz z uczniami SP11 i SP7 wzięła udział  w rozgrywce finałowej. I tak we finale naszą ,,6’’ reprezentowała drużyna w składzie: Ola Grędziak, Paweł Bierła i Igor Orczykowski. Uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach: odgadywaniu roślin i zwierząt na fotografiach, układaniu puzzli i rozwiązywaniu ekologicznej krzyżówki na czas. Dzielnie wspierali ich dopingujący koledzy i koleżanki oraz nauczyciele – Hanna Paszkowiak i Renata Spodzieja.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

         Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że nasza drużyna uzyskała medalowe II miejsce. Gratulujemy! Na miejscu I uplasowała się ,,7’’, a na III ,,11’’.

       Ola, Igor i Paweł w upominku dostali cenne nagrody, wśród których znalazł się m.in. medal, certyfikat ekologa, tablet, pendrive, kubek… i trochę słodkości. Inni uczniowie również nagrodzeni zostali medalami i certyfikatami. Ponadto każdy uczestnik festynu otrzymał ciekawe ekologiczne gadżety, jak również ciepły posiłek i napój.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

         Cieszymy się, że nasi uczniowie posiadają duży zasób wiedzy ekologicznej i są z nią za pan brat! Koordynatorkami konkursu ekologicznego i plastycznego były pp. Renata Kobusińska i Maria Magdalena Dreczko.

rel. i zdj. Hanna Paszkowiak

 

 

 

 

 

Posted in KONKURSY | Możliwość komentowania Z ekologią za pan brat… została wyłączona

Comments are closed.