Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu dla klas III „Warto żyć zdrowo” – już po raz szósty odbył się w naszej szkole !

Dnia 11 kwietnia 2013 r. odbył się już po raz szósty w naszej szkole  – Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu. W turnieju wzięli udział uczniowie klas trzecich z ostrowskich szkół podstawowych. Głównym celem przedsięwzięcia  było propagowanie zdrowego stylu życia i wiedzy prozdrowotnej, uwrażliwienie na zdrowotne potrzeby swoje i innych oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie.

Turniej uroczyście otworzyła pani dyrektor Anna Galant i Jolanta Łykowska kierownik biura ds. Zdrowia i Rodziny Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim.  

Zespoły przygotowały plakaty promujące zdrowie i zdrowy styl życia. Uczestnicy wykazywali się wiedzą  na temat prawidłowego odżywiania i sprawnością ruchową Uczniowie doskonale poradzili sobie z rozpoznawaniem nasion roślin wykorzystywanych w przemyśle spożywczym. Ciekawym zadaniem było losowanie różnych akcesoriów medycznych i omawianie ich przeznaczenia.

Wykonanie zadań oceniała komisja w składzie:  pp. Grażyna Kornaszewska i Kazimiera Marczak  z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim, pani pielęgniarka Irena Huk  oraz pani Maria Kaźmierowska -nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 11.

Zwycięzcą  turnieju został zespół ze Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej Edukator w składzie: P. Paszkowski, K. Sokołowska i J. Piechota. Drugie miejsce zajął zespół  ze Szkoły Podstawowej nr 13 w składzie: J. Drymel, N. Matuszewska i J. Stambuła , a   trzecie miejsce    drużyna  ze Szkoły Podstawowej nr 6 w składzie: O. Darmosz, W. Bartnik i S. Skrobański

Uroczystego podsumowania  turnieju dokonała dyrektor szkoły Anna Galant, która wręczyła laureatom nagrody książkowe  ufundowane  przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim.

Uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną  w Ostrowie Wielkopolskim.

Turniej przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji i był okazją do świetnej zabawy, uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję wykazana się wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Organizatorzy Turnieju mają nadzieję, że  takie działania przyczyniają się do bardziej świadomego dbania o zdrowie własne i innych.

zdrowie7 zdrowie6 zdrowie5m zdrowie4  zdrowie3  zdrowie2 zdrowie1

Posted in KONKURSY | Możliwość komentowania Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu dla klas III „Warto żyć zdrowo” – już po raz szósty odbył się w naszej szkole ! została wyłączona

Comments are closed.