Śniadanie daje moc!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA7 listopada 2016 w naszej szkole odbyła się akcja „Śniadanie daje moc”. Została ona zorganizowana w przeddzień Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro – Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, a także informowanie o konsekwencjach złej diety.

W naszej szkole akcja została skierowana do uczniów klas IV – VI, a jej inicjatorem był SU, który ogłosił konkurs. Jego celem było propagowanie zdrowego odżywiania oraz kultury spożywania posiłku.

Zadaniem uczniów było przygotowanie wspólnego, zdrowego śniadania oraz podanie go w estetyczny sposób.

Komisja konkursowa, w trzyosobowym składzie, oceniała: wartości zdrowotne posiłku, kulturę spożycia i podania oraz zaangażowanie klasy. W sumie można było zdobyć 45 punktów. Najwięcej, bo 43 pkt. otrzymała klasa VI b, zajmując w ten sposób I miejsce, 41 pkt. i miejsce II zdobyła klasa VI a, III miejsce i 40 pkt. ex aequo miały klasy V b i IV b. Gratulujemy!

Nagrodą dla wszystkich klas, biorących udział w konkursie, było wspólne spożycie smacznego i zdrowego śniadania. Dodatkowo klasom zostały dopisane punkty do całorocznego konkursu o tytuł SUPERKLASY, za miejsce I – 10, II – 7, III – 5, dalsze miejsca – 2 punkty.

Relacja – Ewa Wasielewska, zdjęcia – Teresa Zadka

Posted in WYDARZENIA | Możliwość komentowania Śniadanie daje moc! została wyłączona

Comments are closed.