Październikowe spotkania z książką i biblioteką

20161102_093620Miesiąc październik był w tym roku dla biblioteki miesiącem wyjątkowym. W czasie jego trwania z uczniami klas młodszych spotykaliśmy się w siedzibie Szkolnego Klubu Książki na wygodnych pufach, aby wysłuchać wybranej legendy, baśni lub innej ciekawej opowieści. Po rozmowie na temat przeczytanego utworu przechodziliśmy do pomieszczeń bibliotecznych, gdzie na dzieci czekały wystawione najciekawsze książki oraz drobne nagrody takie jak naklejki, zakładki, czy cukiereczki. Dzieci mogły swobodnie przemieszczać się po bibliotece, oglądać i wypożyczyć książkę, która ich zainteresowała.

Klasy oczywiście nie przyszły z pustymi rękami, przyniosły laurki, życzenia i ozdoby dla biblioteki z okazji Miesiąca Biblioteki Szkolnej. Na pewno będą miłą pamiątką po spotkaniach, a ponieważ wśród życzeń były życzenia bardzo wielu czytelników i książek pięknie wydanych, to przekonana jestem że w tym roku nie zabraknie zarówno tych pierwszych, jak i drugich.

Podczas wizyty w bibliotece dzieci z zainteresowaniem również oglądały wystawę książek przyniesionych przez nauczycieli pt. „Ulubiona książka mojego dzieciństwa”. Niektóre z nich poznali podczas naszych spotkań z książką, inne były przedmiotem zainteresowania uczniów klas starszych. Przy tej okazji serdecznie dziękuję tym nauczycielom, którzy przynieśli książki na wystawę, a dzięki temu uczniowie mogli się z nimi zetknąć, a niektórzy je wypożyczyć.

Wraz z wychowawcami staraliśmy się pobudzić w dzieciach chęć korzystania z biblioteki i czytania książek. Oby tak dalej, a ponieważ w tym roku będzie się dużo działo wokół książki i czytelnictwa, więc wszyscy jesteśmy pozytywnie nastawieni, mając świadomość ogromnej roli czytania i książki dla rozwoju dzieci.

Relacja i zdjęcia: Wiesława Płóciennik

Posted in WYDARZENIA | Możliwość komentowania Październikowe spotkania z książką i biblioteką została wyłączona

Comments are closed.