Święto Roweru w SP 6

dsc01710W sobotę 24 września 2016 r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 6 odbyło się Święto Roweru w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu pod hasłem „Rusz się człowieku!”. Jego nadrzędny cel to propagowanie rekreacji i turystyki rowerowej oraz czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu. 

Głównym organizatorem imprezy jest Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim oraz Klub Turystyki Kolarskiej „Bicykl-1977”. Współorganizują ją: Miasto Ostrów Wielkopolski, Starostwo Powiatu Ostrowskiego, Rada Osiedla nr 7 Zacisze-Zębców, Grupa Geocaching Ostrów Wielkopolski oraz Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze „Pędziwiatry” przy SP6.

Impreza rozpoczęła się na rynku, gdzie  dokonano oficjalnego otwarcia oraz podziału na grupy. Uczestnicy rajdu mieli do wyboru cztery trasy zróżnicowane pod względem długości: 15, 16, 25 i 26 km. Mogli również pojechać dowolną, opracowaną przez siebie trasą. Następnie wszyscy spotkali się na mecie rajdu, która mieściła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 6. O powodzeniu imprezy świadczy ilość 263 osób, które wzięły w niej udział.

Trasa wycieczki SKKT „Pędziwiatry” liczyła ok. 20 km. Cykliści wyruszyli o godz. 8.30 do Jankowa Przygodzkiego, Wysocka, Przygodzic, Pardalina i Topoli, by około 10.00 powrócić na metę. Warto wspomnieć, że grupa zatrzymała się na odpoczynek w Przygodzicach pod billboardem z podobizną trzykrotnej mistrzyni świata w kolarstwie torowym Katarzyny Pawłowskiej, która tu się urodziła.

Impreza, jak co roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem społeczności naszej szkoły, gdyż na trasę wyjechała grupa ponad 100 osób – uczniów, rodziców i nauczycieli.

Ale to nie koniec atrakcji! Na miejscu wszyscy chętni mogli uczestniczyć w konkursie plastycznym, wiedzy o regionie i o ruchu drogowym, a także sprawdzić swoje możliwości na kolarskim torze przeszkód, w wyścigu na hulajnogach, jeździe w żółwim tempie oraz rzucie napompowaną dętką. Ponadto zgromadzeni mieli możliwość wykazać się zręcznością, rzucając kulami w tradycyjnej francuskiej grze towarzyskiej- bule.

Na miejscu działały także sklepik i mała gastronomia. Należy podkreślić, że tutaj nieocenioną pomocą okazali się rodzice oraz harcerze- absolwenci naszej szkoły. Ponadto była dobra muzyka oraz występy wokalne i taneczne w wykonaniu uczennic naszej szkoły, co stworzyło nastrój wesołej, beztroskiej zabawy.

Uczestnicy rajdu otrzymali poczęstunek oraz pamiątkowe plakietki, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji – nagrody rzeczowe ufundowane przez Klub Turystyki Kolarskiej oraz Radę Osiedla Zacisze – Zębców.

Ta wspaniała inicjatywa pozwoliła wszystkim chętnym przyjemnie i przy tym zdrowo spędzić kilka sobotnich godzin. Impreza ta udowadnia, że „Szóstka” to prawdziwie rowerowa szkoła!

Relacja: B. Płokarz, zdjęcia: E. Wasielewska

Posted in SPORT, WYDARZENIA | Możliwość komentowania Święto Roweru w SP 6 została wyłączona

Comments are closed.