Misje Pokojowe ONZ w Oczach Dzieci

ONZ10W dniu 9 czerwca br. na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się podsumowanie Konkursu plastycznego pt. „Misje Pokojowe ONZ w Oczach Dzieci.”

Konkurs plastyczny o zasięgu województwa zorganizowało Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ koło nr 34 w Ostrowie Wielkopolskim, Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju w Poznaniu, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

Na uroczystym podsumowaniu wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Marzena Bierła, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu ppłk. Andrzej Krupiński, Naczelnik Wydziału Oświaty pan Sławomir Sobczyk, Kierownik CK i WOHP w Pleszewie pan Andrzej Woźniak Prezes SKMPONZ koło nr 34 w Ostrowie Wlkp. Jacek Bilkowski oraz członkowie koła Andrzej Dudziak, Bogdan Krawczyk, Piotr Cuprych, Prezes Wielkopolskiej Organizacji LOK w Poznaniu płk. rez. Ryszard Wiliński, Prezes Rejonowej Organizacji LOK w Pleszewie Jacek Przepierski, Dyrektor Szkół Stowarzyszenia „Edukacja -Młodzież” Izabela Werner.

Ideę organizowanego konkursu plastycznego przybliżył oraz nakreślił założenia Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ – Jacek Bilkowski Prezes koła SKMPONZ w Ostrowie Wlkp.,, a następnie złożył podziękowania fundatorom nagród dla zwycięzców konkursu.

Z wielką przyjemnością możemy się pochwalić nagrodą – II miejscem w kategorii szkół podstawowych oraz dwoma wyróżnieniami.

Nagrodę – II miejsce – zdobyła Julia Głodzik z klasy IV.

Wyróżnienia zdobyli:

Emilia Urbaniak z klasy VI oraz Oskar Majchrzak z klasy IV.

Na wystawie pokonkursowej znalazły się również inne prace plastyczne naszych uczniów.

Po części oficjalnej zorganizowano pokaz multimedialny na temat Misji Pokojowych ONZ, który spotkał się z dużym zainteresowaniem oraz poczęstowano uczestników uroczystości smacznymi deserami.

Gratulujemy naszym szkolnym Artystom oraz serdecznie dziękujemy Panu Urbaniakowi, który poświęcił swój czas i zawiózł naszych laureatów do Pleszewa.

relacja: M.M. Dreczko

Posted in KONKURSY | Możliwość komentowania Misje Pokojowe ONZ w Oczach Dzieci została wyłączona

Comments are closed.