Spotkanie z rekordzistką Polski

WP_20160513_11_19_04_ProW piątek 13 maja 2016 r. w naszej szkole miało miejsce niesamowite wydarzenie, bowiem odwiedziła ją rekordzistka Polski pani Małgorzata Sobańska. Ta wybitna lekkoatletka specjalizująca się w maratonach aż czterdzieści jeden razy godnie reprezentowała nasz kraj, pokonując za każdym razem dystans 42.195 km. W 2001 roku w Chicago ustanowiła rekord Polski z wynikiem 2:26:08. Startowała w zawodach na całym świecie, m.in. w Berlinie, Hamburgu, Londynie, Tokio, Atenach, Bostonie i Atlancie.

Uczniowie klas szóstych mieli okazję spotkać się z tą znakomitą sportsmenką i wysłuchać jej opowieści o drodze do mistrzostwa, która nie była usłana różami tylko systematycznymi, trudnymi treningami. Szóstoklasiści poprosili panią Małgorzatę o receptę na zwycięstwo, bowiem dziewczęta niebawem będą reprezentowały powiat i szkołę w czwórboju lekkoatletycznym. Mistrzyni zdradziła, iż recepta na sukces jest jedna- należy wytrwale trenować i dążyć do wytyczonych celów. Powiedziała również, że w swojej karierze sportowej miała chwile zwątpienia, jednak starty i kolejne zwycięstwa stawały się bodźcami do dalszej pracy. Zachęcała też wszystkie dzieci do aktywności fizycznej.

To było wspaniałe spotkanie, które pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów. DZIĘKUJEMY!

 

Relacja i zdjęcia: R. Matuszewska

Posted in SPORT | Możliwość komentowania Spotkanie z rekordzistką Polski została wyłączona

Comments are closed.