Święto Szkoły 2016

Życzliwi uczniowie, oryginalne pasje i cudowne talenty w SP 6
– czyli Święto Szkoły 2016

Święto Szkoły to w naszym kalendarzu bardzo ważne i radosne święto całej społeczności szkolnej. Finał uroczystości odbył się dnia 23 lutego 2016 r., a poprzedziły go liczne działania zarówno uczniów, jak i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 6. Z początkiem lutego z każdej klasy starszej grupy wiekowej zostało wyłonionych dwoje uczniów – najsympatyczniejszy chłopak i dziewczyna, by mogli wziąć udział w Konkursie ,,Koleżanka i Kolega 2016 roku”. Drogą głosowania spośród czternaściorga kandydatów uczniowie i pracownicy szkoły wybrali dwoje najbardziej życzliwych i sympatycznych uczniów. Ponadto w dniach poprzedzających Święto Szkoły uczniowie klas I-VI prezentowali swoje pasje i wystawiali na stoiskach eksponaty lub plakaty. Było co podziwiać, gdyż szeroki wachlarz zainteresowań naszych uczniów przyciągnął na wystawy mnóstwo odwiedzających. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mieli możliwość zagłosowania na, ich zdaniem, najciekawszą Pasję Roku. Trzecim elementem przygotowań naszych milusińskich do Święta Szkoły były kwalifikacje do konkursu Talent Roku. Uczniowie ze wszystkich klas pięknie prezentowali swoje talenty, a było ich niemało. Oprócz śpiewu, recytacji, gry na instrumentach, uczniowie wykazywali się świetnymi umiejętnościami taneczno – baletowymi czy znajomością sztuk walki. Członkowie komisji mieli twardy orzech do zgryzienia, by na galę finałową wytypować uczniów o niepowtarzalnych talentach.

O godzinie 10.00 dnia 23 lutego 2016 roku Dyrektor szkoły Anna Galant uroczyście powitała wszystkich zebranych uczniów, wychowanków Przedszkola nr 2 ,,Jarzębinka”, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się: Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego pani Ewa Matecka, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu pan Aleksander Ziobro, przyjaciel szkoły ks. kanonik Zdzisław Gościniak – Proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Dyrektor Przedszkola nr 2 pani Dorota Skrzypińska wraz z wychowawczyniami.

W części oficjalnej akademii przy udziale pocztu sztandarowego odśpiewano hymn szkoły oraz złożono kwiaty pod popiersiem patrona- Macieja Rataja.

W części artystycznej wystąpili uczniowie, którzy dostali się do ścisłej czołówki konkursu Talent Roku 2016. Pokazy młodych finalistów poprzedził występ uczennic należących do zespołu wokalnego kl. I-III ,,Stokrotki”, które wykonały piosenkę ,,Esy- floresy”. Na scenie zaprezentowali się: Julia Górecka, która z niezwykłym wdziękiem wykonała piosenkę pt. ,,Puszek Okruszek”, Paweł Bartnik – fantastycznie grający na keyboardzie, szóstoklasistka o cudownym głosie – Oliwia Darmosz w piosence ,,Mały Książę i Róża”, Kamil Sworzyński w utworze ,,Na pewno”. Ponadto w tańcu nowoczesnym bardzo dobrze zaprezentowała się Vanessa Misiek, zaś Hania Szczepaniak pokazała swe niezwykłe umiejętności w układzie akrobatyczno – baletowym. Pokaz duetów w tańcach baletowych zwrócił również uwagę młodszej i starszej widowni. I tak uczennice – Ola Ryszkowska i Gabrysia Sójka oraz Laura Niewiejska i Kinga Tykocińska – pięknie zaprezentowały swe układy taneczne. Nauczycielkami może będą w przyszłości uczennice – Martyna Franka i Kamila Maciejewska, gdyż z wielka pasją zaśpiewały o tym w swojej piosence pt. ,,Będę nauczycielką”. Zaś prawdziwe małe kobietki – Zuzanna Tomaszewska i Agata Sampir z niezwykłym wdziękiem wyśpiewały piosenkę Alicji Majewskiej pt. ,,Być kobietą”. Tomasz Klemens i Szymon Frąszczak pokazali zebranym pokaz sztuki wali teakwondo. Swym występem zachwyciła również publiczność Iga Bolach, która pięknie wykonała piosenkę pt. ,,Nieodkryty ląd”.

Komisja w składzie: przewodnicząca – wicedyrektor szkoły p. Renata Spodzieja, p. Renata Kobusińska, p. Stanisław Jakubczak , przedstawicielka rodziców – p. Wioleta Koczorowska oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Nicola Jaruzel, miała bardzo trudny wybór, by ze ścisłego grona finalistów wyłonić ten jedyny i niepowtarzalny Talent Roku 2016.

W czasie obrad jury Dyrektor szkoły Anna Galant wręczyła odznaki i dyplomy uczniom wyróżniającym się swą postawą, zaangażowaniem w życie szkoły, koleżeńskością i dobrocią. Zaszczytny tytuł ,,Ucznia z Klasą” w tym rok otrzymało pięćdziesięciu wychowanków naszej szkoły. Szczerze gratulujemy!

Za wielki wkład pracy, wiedzę i zdolności humanistyczno – matematyczne oraz recytatorskie nagrody odebrali tegoroczni laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, a ich rodzice otrzymali serdeczne podziękowania. W tym zacnym gronie znaleźli się: Magdalena Woźniak – Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, Franciszek Telega – Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego oraz Oliwia Darmosz – zdobywczyni I miejsca w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. W przepięknej interpretacji Oliwii zebrani usłyszeli wiersz ks. Jana Twardowskiego pt. ,,Co to znaczy kochać?’’.

W konkursie Pasja Roku 2016 zwyciężyła uczennica kl. IV c – Antonia Madajka, której hobby doceniło najwięcej uczniów i nauczycieli. W tym miejscu trzeba dodać, iż pasją Tosi jest szycie zabawnych maskotek, zakładek i poduszeczek z wizerunkami zwierząt. Serdecznie gratulujemy!

Najsympatyczniejszą Koleżanką Roku została uczennica kl. VI b – Kamila Kubik, zaś Najsympatyczniejszym Kolegą Roku okazał się uczeń kl. V b – Tomasz Klemens. Dobrze mieć takich wspaniałych Kolegów!

Po długich obradach jury ogłosiło werdykt, kto został Talentem Roku. Biorąc pod uwagę pomysłowość, pracę włożoną w przygotowanie pokazu, poprawność wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczne, niekwestionowaną zwyciężczynią i Talentem Roku 2016 została uczennica kl. IV c Hanna Szczepaniak (taniec), zaś wyróżnienia otrzymały – Julia Górecka- z kl. I a (śpiew) i Vanessa Misiek z kl. V b (taniec). Gratulacje!

W miłej atmosferze zakończyły się obchody tegorocznego Święta Szkoły. Cieszy fakt, że mamy tak uzdolnioną młodzież, z której jesteśmy dumni. Dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie w życie szkoły oraz za to, że rozbudzają u uczniów ich różnorodne, wspaniałe pasje! Dziękujemy Uczniom, że rozsławiają imię naszej szkoły!

Relacja: Hanna Paszkowiak, zdjęcia: Aleksandra Szymczak, Hanna Paszkowiak

IMG_2313 IMG_2311 IMG_2310 IMG_2305 IMG_2301 IMG_2299 IMG_2295 IMG_2292 IMG_2289 IMG_2283 IMG_2281 IMG_2279 IMG_2270 IMG_2266 IMG_2255 IMG_2253 IMG_2241 IMG_2231 IMG_2223 IMG_2218 IMG_2204 IMG_2198 IMG_2194 IMG_2191 IMG_2185 IMG_2167 IMG_2166 IMG_2165 IMG_2162 IMG_2154 DSCN7849 (Kopiowanie) DSCN7847 (Kopiowanie) DSCN7842 (Kopiowanie) DSCN7841 (Kopiowanie) DSCN7840 (Kopiowanie) DSCN7839 (Kopiowanie)  DSCN7837 (Kopiowanie) DSCN7835 (Kopiowanie)  DSCN7816 (Kopiowanie) DSCN7814 (Kopiowanie)DSCN7828 (Kopiowanie) DSCN7838 (Kopiowanie)DSCN7826 (Kopiowanie)DSCN7812 (Kopiowanie)

Posted in UROCZYSTOŚCI | Możliwość komentowania Święto Szkoły 2016 została wyłączona

Comments are closed.