Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs „Omnibus” w naszej szkole

W środę 22 kwietnia 2015 r. uczniowie ostrowskich szkół podstawowych gościli w naszej placówce na Międzyszkolnym Interdyscyplinarnym Konkursie „Omnibus”.

Konkurs ma długą tradycję, ponieważ po raz pierwszy zorganizowano go w 1995r., a więc w tym roku odbyła się jego dwudziesta pierwsza edycja. W tym czasie podlegał ciągłym modyfikacjom. W początkowych latach uczestnicy rozwiązywali jedynie test pisemny. Obecnie „Omnibus” składa się z zadań różnego typu obejmujących kilka dziedzin wiedzy oraz z konkurencji sportowych. Odbywa się na dwóch poziomach wiekowych: klas III oraz IV-VI. Jego organizatorem jest zespół nauczycieli w składzie: Renata Kobusińska, Anna Kobylańska, Honorata Kurczaba, Renata Matuszewska, Barbara Płokarz.

Nad konkursem honorowy patronat sprawuje Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

W tym roku w konkursowych zmaganiach wzięło udział 54 uczniów reprezentujących 9 placówek: SP 1, SP 5, SP 6, SP 7, SP 9, SP 11, SP 13, PSPSS, SPSO Edukator.

O godz. 11.00 Dyrektor Szkoły Anna Galant powitała uczniów, ich opiekunów i gości oraz przedstawiła obie komisje. Następnie Prezydent Miasta Beata Klimek dokonała oficjalnego otwarcia konkursu, życząc uczestnikom powodzenia i dobrej zabawy.

Później zawodnicy przystąpili do wykonywania zadań w swoich grupach wiekowych .

Dzieci z klas III musiały wykazać się wiedzą z języka polskiego, matematyki i przyrody a także znajomością naszego regionu, kraju i świata.

W tym samym czasie uczniowie klas IV-VI zmagali się z polem trójkąta, gatunkami drzew oraz tańcami narodowymi. Ponadto rozpoznawali polskich pisarzy, władców, ostrowskie budowle, ulice i sławnych artystów. Potem udali się do sali gimnastycznej, gdzie rozegrana została część sportowa. Zawodnicy musieli wykazać się sprawnością fizyczną. O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych w obu etapach.

Tytuł Omnibusa w kategorii klas III otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 Natalia Pokrywa. Natomiast I miejsce zdobył uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 Tomasz Jankowiak, a na drugim miejscu uplasowali się: Dawid Hyla z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek oraz Dominik Rosik ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Miło nam poinformować, że na poziomie klas IV-VI Omnibusem został uczeń naszej szkoły, Franciszek Telega. Pierwsze miejsce przyznano również naszej uczennicy Magdalenie Woźniak, na drugim miejscu znalazła się Martyna Galewska ze Szkoły Podstawowej nr 13, a trzecie zdobył uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 Jakub Popiel.

Frankowi i Madzi serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności. Ich sukces jest tym większy, że są oni uczniami klasy piątej, więc rywalizowali m.in. z szóstoklasistami.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody książkowe, które w imieniu Prezydenta Miasta wręczyli Dyrektor Szkoły Anna Galant oraz Artur Bartczak, przedstawiciel Urzędu Miasta. Ponadto wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami.

Na zakończenie Dyrektor Galant podziękowała uczniom za udział w rywalizacji, a opiekunom, członkom komisji oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 6 za wkład pracy w organizację konkursu.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC      SONY DSC

Posted in KONKURSY | Możliwość komentowania Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs „Omnibus” w naszej szkole została wyłączona

Comments are closed.