Spotkanie bożonarodzeniowe

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory”

Ten dzień zbliża się do nas wielkimi krokami, jest tuż – tuż, na wyciągnięcie ręki. W naszej szkole atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia mogliśmy poczuć już w piątek, 19 grudnia, kiedy to spotkaliśmy się wszyscy już po raz ostatni w tym roku, aby złożyć życzenia, połamać się opłatkiem, obdarować prezentami i wspólnie śpiewać kolędy.

Tego dnia mieliśmy okazję spotkać się w klasach z tymi, z którym spędzamy najwięcej czasu – z wychowawcami oraz kolegami i koleżankami. Magia nadchodzących świąt sprawiła, że nie było miejsca i czasu na kłótnie, czy nieporozumienia, a w salach panowała atmosfera radości.

Ale oprócz spotkań w wąskim gronie mieliśmy też okazję przebywać wszyscy razem. To za sprawą grupy uczniów z klas 2b i 5b, którzy przygotowali dla nas jasełka. W swojej inscenizacji przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to Jezus urodził się w betlejemskiej stajence, a jednocześnie zaznaczyli, że może On się urodzić na nowo w każdym z nas, jeśli zrobimy dla niego miejsce, ofiarujemy to, co mamy – nasze talenty, pomysły, możliwości. Dlatego do naszej szkolnej stajenki oprócz pasterzy i trzech króli przyszli również harcerze, sportowcy, tancerze, cukiernik i inni uczniowie, a każdy z nich ofiarował to, co miał najlepszego.

Duży udział w przygotowaniu naszego świątecznego spotkania miała też szkolna grupa gitarowa, która po raz pierwszy tak licznie zaprezentowała się szerszemu gronu odbiorców. Dzięki przygotowanym przez nich podkładom muzycznym nasza szkoła rozbrzmiała tego dnia pękną polską kolędą.

Podczas uroczystości pani dyrektor Anna Galant podziękowała wszystkim za obecność i wspólne kolędowanie oraz złożyła serdeczne bożonarodzeniowe życzenia. Poprosiła też uczniów  aby zanieśli je do swoich rodzin, gdzie już wkrótce będą wspólne świętować i dzielić się opłatkiem.

rel.: A. Berkowska, fot.: J. Madajka, H. Paszkowiak, A. Szymczak

Posted in UROCZYSTOŚCI | Możliwość komentowania Spotkanie bożonarodzeniowe została wyłączona

Comments are closed.