Święto roweru.

W minioną sobotę, 27 września ponad dwustu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i okolic wsiadło na swoje jednoślady, aby wziąć udział Święcie Roweru. Wydarzenie, które od lat przyciąga miłośników dwóch kółek, obchodzone było w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Imprezę jak co roku zorganizował Klub Turystyki Kolarskiej „BICYKL-1977”, przy współudziale Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Macieja Rataja i działającego przy niej SKKT „Pędziwiatry”, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz Rady Osiedla nr 7 Zacisze-Zębców. Naszą szkołę reprezentowało ponad 90 osób: uczniów klas II –VI, rodziców i nauczycieli.
Po przejechaniu jednej z pięciu tras (o długości od 15 do 40 kilometrów) wszyscy cykliści spotkali się na boisku na zasłużony odpoczynek i smaczny posiłek turystyczny. Ponadto szkolna kawiarenka oferowała zapiekanki i napoje, a nawet kiełbaski z grilla. Na mecie rajdu czekały też na wszystkich liczne atrakcje.
Uczniowie SP6 godnie reprezentowali swoją szkołę w konkursach, zdobywając wiele nagród. Wykazali się ogromną wiedzą o naszym regionie, zajmując wszystkie trzy miejsca na podium konkursu krajoznawczego. W zmaganiach zwyciężył Bartosz Jasiński z klasy Vb, drugie miejsce zajęła Monka Marczak (VIb), a trzecie Franciszek Telega (Vb) . Bartosz Jasiński zaprezentował się również jako znawca przepisów ruchu drogowego, zdobywając drugie miejsce w teście dotyczącym tego zagadnienia.
Ogromne emocje wzbudził jak co roku konkurs żółwiej jazdy, który polegał na przejechaniu wyznaczonego toru w jak najdłuższym czasie. Ze względu na ilość uczestników nagrody przyznano aż w czterech kategoriach, nagradzając trzech uczniów naszej szkoły: Zuzannę Urban z klasy Va (1 miejsce w kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych), Kingę Grzegorowską z klasy VIb (2 miejsce) oraz Sebastiana Kaczochę (3 miejsce w kategorii chłopców).
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również konkurs rzutów dętką, który w tym roku rozegrano już po raz trzynasty. W najmłodszej grupie wiekowej rywali zdeklasował Piotr Szymczak, rzucając na odległość ponad 6 metrów. Spośród dziewcząt ze szkół podstawowych najlepsze okazały się ponowne nasze uczennice: Magdalena Malak (Vb) oraz Zuzanna Urban, które zajęły kolejno pierwsze i trzecie miejsce. Na tych samych pozycjach uplasowali się nas chłopcy: Kacper Halaba (Va) i Franciszek Telega.
Na mecie rajdu zostały również rozegrane wyjątkowe zawody wędkarskie. Uczestnicy musieli wykazać się w nich umiejętnością złowienia bardzo nietypowych „ryb”, które na co dzień znajdują się w kuchennym kredensie wraz ze szklankami do herbaty. W tej konkurencji uczniowie SP6 okazali się niepokonani. Kinga Grzegorowska, Wojciech Cieplik (IIIa) i Franciszek Telega zajęli wszystkie miejsca na podium.

rel.:A. Berkowska, fot.:A. Berkowska i A. Kobylańska

Posted in WYCIECZKI, WYDARZENIA | Możliwość komentowania Święto roweru. została wyłączona