Deutsch-Wagen-Tour w SP 6, czyli kolorowy niemiecki z dostawą do ucznia

W piątek, 16 maja 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach z języka niemieckiego, prowadzonych w ramach ogólnopolskiego projektu „Deutsch-Wagen-Tour”, organizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie. Znakiem rozpoznawczym akcji jest pięć kolorowych, charakterystycznie oznakowanych samochodów, które wraz z lektorami jeżdżą po całej Polsce i promują naukę języka niemieckiego.
Deutsch-Wagen-Tour przybył do Szkoły Podstawowej nr 6 na zaproszenie pani wicedyrektor – Renaty Spodziei. Celem tego przedsięwzięcia miało być ukazanie niekonwencjonalnych metod nauczania, zachęcenie i zmotywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego jako drugiego języka obcego oraz pokazanie uczniom, że niemiecki da się lubić.
O tym, że nauka języka niemieckiego wcale nie musi być trudna ani nudna, przekonali się uczniowie obu klas czwartych oraz klasa Va. Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach przez lektorkę Deutsch-Wagen-Tour, panią Hannę Krężlewską. Spotkanie zainaugurowała dyrektor SP 6 – pani Anna Galant, która przywitała wszystkich i zachęciła uczniów do nauki języków obcych. Następnie uczennice klasy VIa – Małgorzata Klimek i Aleksandra Grędziak, zaśpiewały piosenkę Neny „99 Luftballons”, wprawiając wszystkich w radosny nastrój.
Na warsztatach nie było czasu na nudę, dominował śpiew, taniec i muzyka. Były zabawy animacyjne, zabawy z chustą Klanza, za pomocą której w nietypowy sposób rozegrano mecz oraz zabawa w rekina. Podczas konkurencji sportowej uczniowie, odpowiadając na pytania związane z piłką nożną, musieli pokonać slalom z przeszkodami i umieścić odpowiednio piłkę w bramce kibica bądź piłkarza. W czasie wspólnej zabawy uczniowie w sposób niezauważalny uczyli się nowych słówek i zwrotów. Wszyscy wzięli też udział w mini-konkursie, podczas którego trzeba było wykazać się znajomością języka. Warto było się zaangażować, gdyż na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody w postaci koszulek z logo akcji i długopisów. Na koniec każdy z uczestników obdarowany został drobnymi upominkami. W spotkaniu uczestniczyło łącznie blisko 45 uczniów.
Mamy nadzieję, że tak nowatorsko prowadzone zajęcia zachęciły uczniów do nauki języka niemieckiego i wzbudziły chęć bliższego poznania naszego zachodniego sąsiada.
Zachęcamy również inne szkoły do udziału w projekcie „Deutsch-Wagen-Tour! Jasne, że klar.” – naprawdę warto!

rel.: K.Bednarczyk, fot.: K. Bednarczyk

Posted in PROGRAMY, WYDARZENIA | Możliwość komentowania Deutsch-Wagen-Tour w SP 6, czyli kolorowy niemiecki z dostawą do ucznia została wyłączona

Comments are closed.